Markanızı İzleyicinin Hafızasına Kazıyın!

TV Yayını Sonrasında Akar Logo Uygulaması

Bilinçaltı reklamcılık kişiye fark ettirmeden herhangi bir ürün ve hizmet hakkında bilgi aşılamak ve onu ürün ve hizmeti almaya ikna etmektir.

Bilinçaltı reklam ilk kez James Vicary ismindeki reklamcı tarafından bir sinemada denenmiş ve olumlu sonuçlar verdiği saptanmıştır. 24 fotoğraf karesinden oluşan her sahneye ek olarak 25. karenin eklenmesi ve o kareye bir mesaj iliştirilmesi şeklinde yapılan test ile izleyicinin o mesajı algılayıp algılayamayacağı görülmek istenmiştir. Deneyde filmin çeşitli yerlerine serpiştirilen 25.karede “Patlamış mısır ye, kola iç.” mesajları yer almıştır. Sonuç olarak mısır satışlarında %18.1, kola satışlarında ise %57.7 artış gerçeklemiş ve 25. kare tekniğinin işe yaradığı ispatlanmıştır.

Bu etkiyi gören marka sahipleri ürünlerinin satışını artırmak için bu yola başvurmuşlardır. Günümüzde gittikçe gelişen bu yöntem ile izleyiciler farkında olmadan ürünü satın almaya ikna edilir olmuştur. Televizyonlarda da özellikle dizi ve programların içine yerleştirilerek yapılmaktadır.

Neden Bilinçaltı Reklam? – Hatırlat ve Sattır!

Beynimizin büyük bir bölümünü kapsayan bilinçaltı, yaşadığımız ve duyu organlarımız ile algıladığımız her şeyin kaydedildiği yer. Kaydedilen bilgiler alacağımız kararları doğrudan etkiliyor. Reklamcıların bilinçaltımızın bu özelliğini keşfetmesi ile satın alma davranışlarımız üzerindeki kontrolleri artmıştır. Legal olmayan ancak kullanılan yöntem markaların tüketicilerini ikna etmesinde oldukça etkili.

Siz de;

Bilinçaltı Reklam
  • izleyiciyi ürün ve hizmetinizi satın almaya ikna etmek,
  • reklam gelirlerinizi artırmak,
  • olumlu imaj uyandırmak,
  • farkındalık yaratmak,
  • televizyon reklamcılığında yerinizi almak,
  • tercih edilmek istiyorsanız bilinçaltı reklamcılığından yararlanabilirsiniz.

Nasıl Olmalı? – Göze Batmayan Reklam Modeli

İzleyiciler genel olarak izledikleri dizi ve program sırasında sık sık reklam görmek istemezler. Bu nedenle uzun reklam molaları verilen yayınlar pas geçilebilir. Bu nedenle bilinçaltı reklamlar kurtarıcı konumdadır. İzleyici sayısı yüksek, ilgi uyandıran yayınlarda fark edilmeden mesajınızı ulaştırabilirsiniz. Ancak bunu yapmanın da belli yöntemleri var. Örneğin;

  • rahatsız edici olmamalı,
  • sıklıkla gösterilmemeli,
  • ikna edici olmalı,
  • ekranı kaplamamalı.

Bilinçaltına İşleyen Yaratıcı Reklamlar

Reklam Ver ailesi sizlere verdiği danışmanlık hizmeti ile reklamlarınızı nasıl yönlendirmeniz gerektiğini anlatırken bilinçaltı reklam uygulamaları ile müşterilerinizi ürün ve hizmetlerinizi almaya ikna ediyor.

En sevilen dizi ve programlarda yer alarak izleyicilere fark ettirmeden tanıtımınızı yapabileceksiniz. Ancak maliyeti yüksek olan bu tanıtım türleri için bütçenizi biraz zorlamanız gerekecek. Senaryoda kendinize yer bulmanız için maliyet yerine kazancınızı düşünmeniz daha teşvik edici olacaktır.  

 
Seo
Seo
Abone Ol
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Reklam Ver © 2012-2015 Türkiye'nin Reklam Merkezi