Gelişmiş Reklamcılık Şirketlere Fırsatlar Sunuyor!

Gelişmiş Reklamcılık Şirketlere Fırsatlar Sunuyor!Gelişmiş reklamcılık aynı zamanda yayıncılara, fırsatları ve güçlükleri beraberinde getiriyor. Televizyon içeriğinin, kablo ve uyduda olduğu gibi IP üzerinden de eşit derecede kaliteli yayın yapılabilmesi için geleneksel platformlardaki gibi açık bir şekilde paraya dönüştürülmesi gerekiyor. Reklamcılar, ajanslar ve yayıncılar mevcut durumdan nispeten memnun görünseler de distribütörler ve teknoloji şirketleri değişimin bir fırsat taşıdığını düşünüyorlar.

2020 yılına kadar IPTV %5 ila %10'luk bir paya ulaşacak

Raporda IPTV ile kablolu televizyonun doğrusal olmayan VOD hizmetlerinin 2020 yılına kadar %5 ila %10'luk bir paya ulaşabileceği öngörülüyor. Bu da gelişmiş platformların sınırlı bir kitleye sahip olacağı anlamına geliyor. Ancak IPTV reklam verenler için kolay hedefleme ve takip edebilme gibi artı değerler kattığından reklam pastasının büyütülmesi hedefleniyor.

Tüketiciler en çok canlı yayınları seyrediyor

Tüketici beklentilerine de yer verilen raporda, her ülkede canlı olarak ev TV sisteminin, izleyiciler tarafından en çok tercih edilen format şeklini oluşturduğu, ABD'de %57, Almanya'da %69, İngiltere'de %74 ve Fransa'da %83 oranında tercih edildiği görülüyor. Ayrıca 2016 yılında Avrupa'da yalnızca 2,58 milyon kişinin son teknoloji hizmet platformlarını birincil hizmetleri için kullanmaları öngörülüyor.

Özetle;

Şirketlere Reklam Fırsatları Doğrusal olmayan veya son teknoloji platformlar üzerinden TV izleme alışkanlığının önümüzdeki üç yıl boyunca çok hızlı olmasa da istikrarlı bir şekilde artması bekleniyor.

Hedefe yönelik, adreslenebilir ve etkileşimli reklamcılık deneysel bir aşamadan geçiyor ve genel kabulün elde edilmesine yönelik bir dizi güçlük ile yüzleşiyor. Bu güçlükler arasında geleneksel televizyon reklamcılığına ve mevcut hedefleme ile bölümlendirme biçimlerine karşı net bir rekabet avantajının oluşturulması yer alıyor.

Verilerin kullanılması konusunda tüketicilerin ve düzenleme kurumlarının onayını almaksa bir engel. Marka harcaması sıkı bir şekilde doğrusal televizyon reklamlarına ve geniş kitlelere ulaşılmasındaki eşsiz becerilerine odaklanıyor.

Ancak daha uzun vadede (beş yılın üzerinde) daha hızlı IP sunulması doğrusal olmayan izleme ve gelişmiş reklamcılık için daha fazla ölçek oluşturabiliyor.

 
Seo
Seo
Abone Ol
Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Reklam Ver © 2012-2015 Türkiye'nin Reklam Merkezi